Kategoriler
Almanya Teknoloji

Oyun

Oyun oynamayı çok özlemişim. Hele de sorunsuz oynamayı. PlayStation 5’in stoklara düşmesini bekliyordum. Ama İlker beklemeyelim dedi, Xbox Series S aldık. Şöyle oturup da elimdeki sistem şu oyunu kaldıracak mı, bu oyunu yeterli kalitede oynatacak mı, o oyun bu sistemde var mı diye düşünmemeyi çok özlemişim. Gerçi şu duyguyu 30 yıllık hayatımda hiç yaşadığımı hatırlamıyorum. Benim hatırladığım 7 yaşımdan beri bilgisayarım var. O zamandan beri oyunlara meraklıyım. O zamandan beridir de istediğim oyunları istediğim zaman oynayamadım. Şimdi Fifa 20’ymiş, NBA 2K21’miş fark etmiyor. Kafama göre oynayabiliyorum. Çok büyük rahatlık.

Xbox’ın bir diğer güzelliği de TV kutusu gibi bir özelliğe de sahip olması oldu. Ne zamandır aklım Apple TV’lere gidiyordu. Gerek kalmadı. Bence konsolun kumandası yeterince iyi, Apple TV’ninkini pek aratmıyor. Apple’ın TV uygulaması da dahil belli başlı uygulamalar da mevcut. Aralarındaki geçiş de hızlı. Konsol ses de çıkarmıyor. Daha ne isteyeyim bilmiyorum. Sanırım ilerde televizyonu 8K bir aletle değiştirirsem PS5 almadığım için küçük bir pişmanlık yaşayabilirim. Ama en kötü durumda yapacağım şey Xbox’ı satıp bir PS5 almak olur. Şimdilik gerek yok.

Tüm bunların üstüne evdeki interneti de geçtiğimiz ayda düzeltmemiz iyi oldu. 500/100 download ve upload hızıyla ortalama 3-5 ms ping yakalıyorum ve eve direkt olarak fiber kablo geldiği için de bağlantı stabil. Online oyun oynamaya hiç bu kadar yakın olmamıştım. Konsolu pek düşünmeden satın alabilmek ve düzgün bir internet bağlantısına sahip olmak Almanya’da yaşamanın getirdiği olanaklar oldu benim için. Bunu da unutmayayım.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: