Kategoriler
Almanya Astro Hayat

Mama

Astro’nun sindirim sistemindeki problemi sonunda bulduk: Mama. Burda Alman malı Happy Dogs diye bir mamaya başlamıştık. Hem böbrekleri destekleyici, hem de ucuz bir mamaydı. İlk 7.5 kg’lık paketi bitirdiğinde bir sorun yoktu. İkinci paketin ortalarında problem yaşamaya başladı. O yüzden mamadan şüphelenmemiştim. Bu noktaya gelene kadar parazit tedavisi ve probiyotik desteği yaptık. En son mama içeriklerini karşılaştırıp bir de eski mamamız Bosch’u denemek aklıma geldi. Sorun çözüldü.

Tabii biz tüm bunlara anlam vermeye çalışıp problemi çözemeyince yaşlılıktan da kuşkulanmaya başlamıştık. Günde 3, belki 4’e varan tuvalet ihtiyacı, kakasını tutamama gibi sorunlar derken mama miktarını artırdığımızda bile yeterince iyi beslenemediğini düşünüyorum. Bosch’a döndükten sonra normal ölçüsünde yiyerek vücudu toparlandı. Tüm bu sürecin 1.5 ay sürmüş olması onu da bizi de yordu. Sorunu bulmamız da, sorunun kolayca çözülebilir olması da hepimiz için iyi oldu.

Bu arada parazit tedavisi için Drontal, probiyotik için de Proplan’ın FortiFlora’sını kullandık. Astro normalde böyle şeylerin tadından tiksinir, biz de zorla veririz. Drontal’e et tadı eklemişler, parazit hapını çiğneye çiğneye bir güzel yedi. Probiyotik de toz halinde 30 gün kullanılıyor. Onu da mamasına serptik, onu da güzel güzel yedi. Sektör ilerlemiş, kullanımlar kolaylaşmış.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: