Kategoriler
Rüya

Lucid Dreaming

Başardım! 🙂

Bugün bir süredir yaptığım çalışmaların (rüya günlüğü tutma, uyanır uyanmaz rüyadaki detayları kalıcı hafızaya atmaya çalışma vs.) ilk kez ekmeğini yedim. Oldukça yorgundum ve uykusuz da kalmıştım ama 2 saatlik bir uykum sırasında rüyada olduğumu fark etmeyi başardım. Bu rüyada olduğunu fark etme olayı aslında çoğumuzun zaman zaman bilinçsizce yapmayı başarabildiği bir eylem diye biliyorum. Ben de çok yaptım, ancak bugünkü bilinçliydi.

Rüyamda kendi evimdeydim, her şey gündüz vakti evimde nasılsa öyleydi. Ancak şu anda hatırlamadığım küçük bir detaya takıldım ve ilk şüphemi yaşadım. Sonrasında, normalde pencere olmadığını bildiğim bir taraftaki pencereye gözüm takıldı ve gerçekliği iyice sorgulamaya başladım. Pencereden dışarı bakmamla birlikte, dışarıda aslında orada olmayan kocaman bir ağaç gördüm ve görür görmez rüyada olduğumu anladım. Beynim bu bilincin ışığında beni uyandırmaya çalıştıysa da kendimi zorladım ve rüyaya devam ettim. 🙂

İlk yaptığım şey sokağa çıkmak ve uçmayı denemek oldu. Çok mu klasik bilmiyorum ama rüyadaki gücümü sınamak için aklıma gelen ilk şey buydu. Beynimin ne kadar hızlı yanıt verdiğini o an anladım; daha uçmayı düşünürken adeta Superman edasıyla ayaklarımı yere çarpıp uçmaya başladım. İnanılmaz bir histi; kollarım karıncalanmaya başladı. Yattığım yerde uçtuğumu hissettim ve ilk korkumu da o an yaşadım. Rüyada uçarken gözlerimi kapatmıştım ve eğer gözlerimi açarsam kendimi yatak odamda havada bulacağımı ama bedenimin yatakta duruyor olacağını düşündüğümden korkudan gözlerimi açamadım. Sonrası ise çok uzun sürmedi, rüya normal seyrinde devam etti. Yine bazı manipülasyonlarda bulunduğumu hatırlıyorum ama neler olduklarını hatırlayamıyorum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: