Kategoriler
Girişimcilik

Girişimcilik nedir? Ne değildir?

Bugün birebir yaşadığım bir örneği üstünden zaman geçmeden yazmak istiyorum. Aslında bu hikayeyi İlker’e bırakmalıydım ama dayanamadım. 🙂 Önce girişimciliğin ne olmadığını yazarak başlamak istiyorum.

Girişimcilik ne değildir?

Bir start-up için ana sayfa yaratılırken, sosyal ağ olduğu için ana sayfaya 3 adet örnek profil konulmaya karar verilir. Profesyonel örnek için, bağlı olunan şirketin profesyonelliği simgeleyebilecek çalışanlarından biri eklenmek istenir. Bir dizi telefon trafiğinin ve tam 3 günlük bekleme sürecinin sonunda OLUMSUZ yanıt gelir.

Girişimcilik nedir?

Aynı gün, ofiste yemeğe çıkarken lobide müzik yapan birkaç eleman görülür, yan flüt çalan elemanın imajı çok iyidir, güzel de çalmaktadır. Yanına gidilir, o çalarken onu rahatsız etmemek için telefona “kaça kadar burdasınız?” yazılır ve elemana gösterilir. Eleman müziğine ara vermeden parmağıyla cevap verir. Resital sona erince elemanla tanışılır, ofise davet edip proje gösterilir, ana sayfada yer almak isteyip istemediği sorulur, anında OLUMLU yanıt alınır, hemen lobiye inilip fotoğraflar çekilir, iletişim için telefon numaraları değiş-tokuş edilir.

Girişimcilik ne değil 3 gün, girişimcilik 1 saat, kurumsal kafaysa paha biçilemez.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: