Kategoriler
Almanya Hayat

Diş Fırçası

Almanya’ya geldiğimizden beri Curaprox’un ultra soft diş fırçalarını kullanmaya başladık. Sanırım Türkiye’de de varmış ama ben bu kadar farklı olabileceğini bilmiyordum. Bugüne kadar kullandığım diş fırçaları beni hep rahatsız etti. Hem dişlerimi, hem de diş etlerimi acıtıyorlardı. Bunun normal olmadığını Curaprox’la fark ettim. Bam güm ağzımın her noktasını, farklı hızlarda fırçalayabiliyorum ve inanılmaz keyif alıyorum. Bir insan diş fırçalamaktan bu kadar keyif alabilir mi? Daha önce bulaşık fırçasından hallice diş fırçası kullanıyorduysa bence alabilir.

Amazon’un aylık subscription sistemi de sağ olsun, üç ayda bir yeni fırçalar geliyor; böylece fırça kılları pörsümeye yakın değiştiriyoruz. Önceden bir diş fırçasını yıllarca kullansam da değiştirmek aklıma dahi gelmezdi. Meğer değiştirmek gerekiyormuş. Hatta hastalık atlattıktan sonra da fırça değişimi ya da sterilizasyon öneriliyormuş. Ben hiçbirine dikkat etmemişim.

Curaprox’la da bir kez daha kanıtlandı ki, rutinde kullanılan her şeyin kalitelisi var. Bir şekilde herkesçe bilinen veya sevilen bir ürünü kullanmak ya da tüketmek size yavan ya da rahatsız edici geliyorsa, sevenlerin neden sevdiğini öğrenmekte fayda var. Benim için yakın zamanda bunun en büyük örnekleri diş fırçası ve avokado oldu.

Dipnot: Türkiye’de görsem de almazmışım sanırım. Hepsiburada’da buldum, tek fırçanın fiyatı 50 liraydı. Burda üç tanesi 8 Euro.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: